Dziś jest
Witamy na stronie multiprojektowego zespołu Poland BOINC Team
O zespole
HISTORIA
Nasz zespół powstał 1 stycznia 1999 roku pod nazwą TPT SetiTeam 2000 i działał w ramach projektu Classic Seti@home. W roku 2003, po uruchomieniu przez Uniwersytet Berkeley platformy BOINC, dołączyliśmy do nowej wersji projektu Seti@home.

14 stycznia 2007 roku nasz zespół zmienił nazwę na Poland BOINC Team z uwagi na fakt, że stara związana była z początkami naszej działalności kiedy to zajmowaliśmuy się tylko projektem Seti. Obecnie Poland BOINC Team jest zarejestrowany w wielu różnych projektach działających w ramach BOINC.
W marcu 2007 wystąpiliśmy z inicjatywą utworzenia jednego narodowego zespołu, pozytywnie odpowiedział zespół BOINC@Poland. Połączenie obu zespołów nastąpiło 11 marca 2007 roku.

WYNIKI I OSIĄGNIĘCIA
W zakończonym projekcie Classic SETI@home zajęliśmy 1 miejsce w Polsce, a przeliczenie 3 415 783 kredytów pozwoliło nam na zajęcie 36 miejsca w świecie. Nasz lider FILON przeliczył najwięcej kredytów w kraju i zdobył 15 pozycję na świecie. Obeznie liczymy nie tylko projekt SETI@home, ale także inne projekty na platformie BOINC.

W klasyfikacji ogólnej na platformie BOINC znajdujemy sie na 24 miejscu w Polsce.
W projekcie MilkyWay@home znajdujemy sie na 10 miejscu w Polsce.
W projekcie SETI@home znajdujemy sie na 32 miejscu w Polsce.
W projekcie Spinhenge@home znajdujemy sie na 5 miejscu w Polsce.
W projekcie Tanpaku znajdujemy się na 2 miejscu w Polsce.

Więcej informacji o wynikach naszego zespołu znajduje się w sekcji STATYSTYKI na naszej stronie.

INNE INFORMACJE
Więcej informacji, miedzy innymi o osobach należących do naszego zespołu, a także o BOINC znajdziesz się na naszym FORUM.

JAK DOŁĄCZYĆ do Poland BOINC Team ?
1. Pobierz wersję BOINC dla swojego systemu operacyjnego z działu DOWNLOAD lub ze strony głównej projektu -> link.
2. Zainstaluj program.
3. Po uruchomieniu BOINC Managera wprowadź adres (URL) wybranego projektu i dane dla własnego konta (e-mail i hasło).
4. Zostań członkiem naszego zespołu, zaloguj się na swoje konto w danym projekcie i w sekcji dotyczącej przynależności do zespołu wyszukaj nazwę naszego zespołu, aby się przyłączyć należy kliknąć "Join" przy pozycji "Join this team". Pokaże się wtedy strona potwierdzająca, gdzie trzeba jeszcze raz kliknąć "Join team". Następne pojawi się potwierdzenie.

PYTANIA I KONTAKT
admin@boincteam

Projekty w których uczestniczymy i informacje o BOINC
Logo Nazwa projektu Więcej
informacji
Nasz
zespół
ABC@home
ClimatePrediction.Net
Constellation
Cosmologyathome.org
Einstein@Home
Folding@home
Leiden Classical
LHC@home
MalariaControl.net
MilkyWay@home
Orbit@home
POEM@HOME
Primaboinca
PrimeGrid
Quantum Monte Carlo
Rosetta@home
SETI@home
Spinhenge@home  
SZTAKI Desktop Grid
Universe@Home
World Community Grid
PODSTAWOWE INFORMACJE O BOINC

BOINC - Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
(Otwarta Infrastruktura Przetwarzania Rozproszonego Berkeley) to rozwiązanie z dziedziny obliczeń rozproszonych. Projekt ten został opracowany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w Kalifornii przez zespół pod kierunkiem szefa projektu SETI, Davida Andersona. Podobnie jak SETI@home, BOINC składa się z klienta programu oraz serwera centralnego. BOINC jednak nie jest jednym z projektów - jest to tylko aplikacją, dzięki której możemy uczestniczyć w kilku projektach na raz.

BOINC jest projektem typu open source. Inne projekty naukowe mogą stworzyć swoje własne programy do obliczeń rozproszonych, a użytkownik decyduje, ile mocy procesora chce na nie przeznaczyć oraz w których projektach chce uczestniczyć. Twój komputer może służyć poszukiwaniom obcej cywilizacji, przewidywaniom zmian klimatu czy badaniom biologicznym... 


WARUNKI UCZESTNICTWA

Uczestnikiem projektu BOINC może być każdy kto posiada komputer i dostępu do Internetu.
Wzięcie udziału w projekcie wymaga jedynie zainstalowania na komputerze klienta programu BOINC, utworzenia indywidualnego konta uczestnika i dołączenia do wybranego projektu lub projektów.

 


osób online


designed by Duster dla Poland BOINC Team
© 2006-